Skip links

Kurumsal

Dollvet Veteriner Aşıları

“Dollvet Bir İdealdir!”

Dollvet firması Urfa’dan bir dünya markası çıkarmak için yola çıkmıştır.

Dollvet serüveni 2002 yılında başladı, 2005 yılında bir kısım yatırımlar bitirildi ve ürün çalışmalarına başlanıldı. 2007’nin Ekim ayının 17 sinde sahaya Dollvet’i tanıtmak adına adımlar atılmıştır. 2007 yılında daha ürün tanıtma kısmında değildik, sadece Dollvet’i tanıtmaya çalışıyorduk.

Erzurum, Van, Diyarbakır, Elazığ, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Denizli ve Balıkesir gibi birkaç şehirde daha Dollvet’i tanıtmak adına lansman toplantıları düzenlenmiştir. Bu lansman toplantılarında hem çalışanların hem de Dollvet’in sahibinin ortak bir noktada buluştuğu 2 konu şunlardır; birincisi kalite hususunda ilkeli ve kaliteli bir karakter benimsemek, ikincisi ise Dollvet olarak bir dünya markası olmaktı.

Dollvet firması Urfa’dan bir dünya markası çıkarmak için yola çıkmıştır.

2008 Mart ayından sonra lansman toplantılarına başlanmıştır. Bu tarihte yapılan lansman toplantısı ile Dollvet yeniden başlamıştır. Yaklaşık 12 yıldır benimsediği iki ilke konusunda hiçbir değişiklik olmamıştır.

 

Dollvet firması bu yola çıktığında kalite konusunda kullandığı ve ilke olarak benimsediği tek cümle ‘Eğer bir gün kalite ile kapıları kapatmak arasında bir tercih yapmak zorunda kalırsak kapıları kapatırız.’ olmuştur. Nedenini anlatmak gerekirse şöyle örneklendirebiliriz. Çiçek aşısının içinde bulunduğu en küçük şişe olan 100 dozluk şişe içerisinde biz firma olarak bir servet olduğunun farkındayız. Şişesinin maliyeti içindeki aşının faydası ile karşılaştırılamaz bile. Bu aşı 100 tane hayvana (koyun, keçi) yapılıyor. Bu 100 tane hayvan en kırsal kesiminde yaşayan bir ailenin bütün servetidir. Biz o aşının hayvanları koruyacağını, dolayısıyla da o aileyi koruyacağını bildiğimiz için her zaman kaliteyi seçtik, seçiyoruz.

Dollvet firması Urfa’dan bir dünya markası çıkarmak için yola çıkmıştır.

Kilometre Taşları

2002

2005

2007

2009